Norbert Stammberger

saksofon

Almanya

ekip_norbert.png

Norbert R. Stammberger 1958 Coburg, Almanya doğumlu. Münih'te yaşıyor ve üretiyor. Müzik çalışmaları caz-rock ve yeni müzik üzerine yoğunlaşıyor. 1989 yılında Münih Belediyesi bursuyla ödüllendirilen Norbert, 2019'da PDSchK'nın "Stepping-across-Border" kategorisindeki uzun listesinde solo projesi "Poem X" ile yer aldı. Solo performans sanatçısı olarak yaptığı seyahatlerde (en son Moğolistan'daki Roaring Hooves Festivali'ne katıldı) kendi projesi "KlangBüro/SoundOffice"in yanı sıra misafir solo sanatçı olarak The Noise, No-Music and Hard Listening gibi sayısız festivalde/sahnede yer aldı. Orkestra ve çağdaş müzik topluluklarına beste yapıyor.
 

Norbert 2012'den beri KlangBüro adındaki performans ve ses sanatı üzerine evrensel sanat projesini yönetiyor. 2019 yılında kültürel açıdan yüksek program planlaması için Alman Hükümeti
Kültür ve Medya Bakanı'nın APPLAUS isimli ödülünü almaya hak kazandı. Norbert'in çalışmaları ve eserleri, Münih'te kurduğu şirketi GNU Records & Publishing aracılığıyla fiziksel ve dijital dünyada yayınlanıyor.